Gözlemlediğim Kadarıyla…

184573_499452290094330_1408085526_n

Hayat bana sağ koreşeden indirmeye devam ediyor. Neden? Çünkü gözlemlediğim bir şey var ve bu gözlemlediğim şey beni gerçekten sadece üzüyor. Ne diyebileceğimi bilemiyorum. Bir arkadaş diğer çeviri grubu ile aynı mangaya el atıyor ama bir diğeri o mangadan vazgeçmek zorunda kalıyor. Kim önce davranırsa…

Sebep? Türkçe’ye daha fazla manga kazandırmak. Güzel bir düşünce ama şu da bilinmeli ki her çeviri grubunun tek ortak bir duygusu var. Sevdiği manga ya da animeleri çevirdiklerinde mutluluk ve heyecanla eğlenebildiklerini hissetmeleri…

İşte bu ortak yan olduğu sürece bence insanlar sevinmeli. Çünkü bu süre zarfında arkadaşça rakip olduklarını kabul ederlerse her iki tarafında sevinebileceğini, kazanabileceğini, eğlenebileceklerini düşünüyorum.

Neden olmasın? Neden gerçekleşmesin? Önemli olan içimizdeki mücevheri görüp karşımızdakiyle tokaşlaşmaktır. Böyle bir şey yapmak hem içimizi ısıtır hem de içimizi güçlendirir.

Ne demek istediğim eğer doğru anlaşılmışsa gerçekten dünyanın en mutlu insanı benim.

Ama eğer anlaşılmayıp yanlış düşüncelere kapılan olursa; bu tabir caizse ifademi… Gerçekten dünyanın en hüzünlü insana dönüşmüşüm demektir.

Dostça Kalın

*__*

Pek yakında aynı başlık altında güncel de vermiş olacağım. Yılbaşından sonra yeni ve en sevdiğim mangalar mevcut olacak. Duyurulur. Umarım bu süre zarfında yeteri kadar çeviri ve edite zaman ayırabilirim.

GÖRÜŞMEK ÜZERE, ARKADAŞLAR. 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s