Melek

YUI – It’s all too much

Sessizliğinin sesini bize duyurmaya çalışan MELEK

Soyu tükenen insanlar misali suya atlayıp boğulacak iken

Bir el uzandı çıkardı beni o inatçı dalgalardan

Ona baktım.

Korkutucuydu ama gözleri şevkat doluydu.

Nedense korkmaktan çok içim ısınmıştı bu kocaman kolların sahibine…

NOT: Sadece içimden gelen bir şeyi bu şekilde aktarayım dedim.

Bir varmış bir yokmuş. Evvel zaman içinde kalbur zaman içinde iki kardeş varmış. Biri henüz küçük ama yürekli, korkusuz ve gözüpek iken diğeri genç, cesur, güçlü ama ne yazık ki avlanırken büyük bir yara alarak yataklara düşmüş. İyileşmesi için güneş doğarken açan, dağların tepesinde sadece 10 yılda bir açan tek Kardelen abisini kurtarabilirmiş.

Duru, abisinden gizli bir şekilde bu çiçeği araştırmış ve tek bir yerde açabilecek olan yer varmış. Yarın erken saatlerde gidip onu bulmalı, suyunu içirip abisini iyileştirme ümidi ile dağlara tırmanmaya başlamış. Tüm hazırlıları da yapmayı ihmal etmemiş.

Abisi uyurken Duru, dağa tırmanmayı sürdürürken düşündüğü tek şey kendisinin vaktinde abisinin karşısına çıkmasıymış.

Az gitmiş uz gitmiş. Dere tepe düz gitmiş. Sonunda ulaşmış. Kardelen Çiçeğine bakakalmış. Çünkü bu çiçek o kadar güzel kokuyormuş ki kıyamamış koparmaya…

Ancak onun heykelini yaparak dağdan inmiş. Abisi meraktan dışarı çıkarken Duru gelmiş ancak sadece heykel varmış, kapının önünde. Abisi Duru’yu göremiyormuş. Oysa ki yanındaymış.

Duru farkedince ağlamaya başlamış. Heykele sarılıp gözyaşlarındaki abisine karşı sevgi ve bağlılığından ötürü canlı bir çiçeğe dönüşürken abisi o an anlamış.

Gözlerinden akan yaşlara aldırmadan abisi çiçeğe nazikçe sarılarak “benim için kendi hayatını riske attın ama bu çiçeği senin ruhundaki sevgi canlandırdı. Sen ölmedin. Sen zaten efsanevi çiçek olan Kardelen’e dönüştün. Yollarımız ayrı da olsa ömrüm yettiğince sana bakacağım cici. Ve ne olursa olsun bir abin olduğunu unutma” diyerek gülümser. Çünkü kendisini asla yalnız hissetmiyordu. O burada kolları arasındaki Kardelen’di.

🙂

https://sspacelion.blogspot.com/

Daha önce ki ismi CCats on Mars olan sitemizin sahibi Spike Spiegel yeni ismi ile devam ediyor.

Bendeniz KirikAlita’yı Raqiya mangasının bizzat editörü olduğumu hatırlayanlar olacaktır. Şimdi ise yine Sidooh ile birlikte Spike ile tekrar çalışma kararı aldım. Çünkü onun ve benim birlikte çalışmam gerçekten eğlenceliydi. Spike ile ilk çalıştığım o zamanlar nasıl böyle bir kararı aldığımı anlatayım.

“Güzel ve değişik bir manga okumak istiyorum” dedim kendi kendime ve o an karşıma Raqiya çıkıp ana dilimde okumaya başladım. O an hem mangayı hem de çevirisini çok beğenerek okuduğum, zamanının nasıl geçtiğini bilemediğim çok güzel bir andı. Sonra 31inci bölüme kadar çevrildiğini görünce ağzım açık kaldı ki Spike tek başına idi.

O an kararımı zor da olsa aldım. Çünkü kendime güvenimin eksikliğiyle beraber aynı zamanda çok üşengeçtim. Gaza gelmeden bir şey yapamıyordum. Fakat kendime sordum. “Bunu gerçekten istiyor musun?” dedim ve cevabım “evet, istiyorum” dedim.

İşte bu andan itibaren Spike ile her konuda konuşup anlaştık ve istikrar, eğlenceli bir şekilde devam edip mangayı sonlandırdık. Tabi kendisinin işleri olduğundan farklı çevirmen arkadaşlarının da yardımıyla ve tek editör ben olarak bu işi layıkıyla tamamladık. O arkaaşlara da bin kez tekrar teşekkür ederim. Hem kendi adıma hem de Spike arkadaşımızın adına. 🙂

Sonra doğal olarak ikimizin de sevdiği bir manga olanı tercih etmek gibi prensibimiz vardı. Ayrıldık. Ancak tekrar bakınca bıraktığını ve editör aradığını öğrenince “bak sen. Bende ne zamandır tekrar düzenleme yapmak istiyorum” dedim ve Spike’a ulaşıp istediğimi belirterek tekrar beraber çalışmaya başladık. Ama istememin sebebi Spike ile çalışmanın eğlenceki geçtiği idi. Sırf bu yüzden de kabul ettim. Tabi mangayı sevmek de önemliydi. Bir de kolay düzenlenen bir manga olduğundan bu beni daha fazla teşvik etti.

İşte böyle.

Ayrıca kısa zaman sonra Spike’ın başka bir manga bakması ve bana o manganın adını söyleyebilmesiyle benim hevesim daha da arttı. Ve mangaya bu gece başlayacağım kesinlikle.

Bir şey daha arkadaşlar, Sidooh ve (?) editleyeceğim mangayı cilt halinde burada yayınlayacağım. Bölümler halinde arkadaşım Spike’ın sitesinden indirebilirsiniz. Hemen aşağıda.

https://sspacelion.blogspot.com/p/sidooh.html

Heh unutmadan benimle alakası yok ama arkadaşımın çevirisine güvendiğimden Yawara adlı animeye de devam ediyor, kendisi. Lütfen bir bakın, göz gezdirin. Animeyi severseniz destek olmayı da ihmal etmeyelim.

Son olarak söyleyebileceğim bir şey varsa o da Sidooh ile beraber yürüteceğim o mangayla enerjimin hala aktif olması benim için büyük bir şey. Hep içimde ya çevirmek ya da düzenlemek vardı. İşte buna sahibim ve bunu da artık kaybetmek istemiyorum. Çünkü gerçekten buna tutunursam neler yapabileceğimi hayal bile edemem.

Umarım istikrarlı ve azimle beraber bu işin üstesinden benim sonuma kadar devam etmeye cesaretim olur. Böylelikle arkamda beni anabilecek arkadaşlar edinirim.

Dostça Kalın.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s