Momoko Kaeru no Uta ga Kikoeru yo

nakamaMomoko ve Riki. Tek yumurta ikizleri erken doğdukları için bir süre yaşam savaşı verirler. Ama bu savaştan galip gelince normal yaşantılarına devam ederken büyürler. Ancak büyüdükçe Momoko’nun amansız hastalığı ortaya çıkar. Böylelikle Momoko, burnunda bir hortumla oksijen tüpüne bağlı olarak yaşamaya başlar. İşte burada film başlar.

Momoko, azimli, mücadeleci ve kimseye muhtaç kalmadan yaşamayı, gülmeyi asla ihmal etmez. Riki ise kardeşinin bu durumu konusunda son derece hassas ve her şeyin farkındadır. Anne ve baba ise mümkün olduğunca çocuklarının karşısında güçlü olmayı öğrenmiştir. Acaba Momoko, Riki’nin ikizi olarak bu amansız hastalığını yenebilecek mi? Yoksa böyle yaşamaya mahkum mu olacak? Peki ailesi bu konuda ne düşünüyor?

Momoko Movie

TR Altyazı

 

1364117786_133

 

 

Momoko: Amansız hastalığından dolayı ciğerleri gelişememiş ve zayıf kalmış, büyüyememiştir. Ama bu hastalık kendisini mücadeleci, tuttuğunu koparan ve her daim güler yüzünü göstermesini öğretmiştir. Tabi düştüğünde ya da biri kendisi yüzünden yaralandığı zaman ağlamasının dışında…

 

1364117786_279

 

 

Riki: Kardeşine karşı gayet hassas ve korumacıdır. Abisi rolündedir. Ama kardeşi ona destek olduğunda yapamayacağı hiç bir şey yoktur. Genelde duygularını saklama gereği duymaz. Ama asla Momoko’nun yanında duygusal davranmamıştır. Çünkü o gerçekten normal bir çocuk olmasına karşın abidir de.

 
screen_Момоко слышит песню лягушат_7

 

 

 

 

Ryuiji: Riki’nin sınıf arkadaşı ve koşmakta bir numaradır. Sert mizacı olduğu kadar aslında iyi biridir. Gerçek duygularını hiç göstermediği gibi Momoko ile tanışması ile bu git gide değişmeye başlar. Ve Momoko, Ryuiji’nin…

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s