Sora no (W)Oto

Kanata adlı genç bir kızın askeri merkeze transfer olması ile askerliği başlamıştır. Ancak onun gelişi ile herkesin günlük hayatları değişir az da olsa. Bunun yanı sıra bazı kişilerin ise geçmişleri acı ile doludur ancak buna rağmen normal yaşamları varmış gibi hayatlarına devam ederler ama savaş kapıya dayandıkça ve Kanata ile bağlantıları daha da derinleşince herkes kötü geçmişleri ile yüzleşmek zorunda kalır.

Hatta Kanata’nın cesareti diğerlerine örnek olur

ve

Phylicia’nın savaş anında yaşadıkları,

Rio’nun ablası hakkında dedikodular,

Noel’in de savaş ile ilgili sırrı…

Üçünün de geçmişlerinde ortak ama farklı bir şekilde yaşadıkları savaş ve savaş sonrası yaşadıkları ile artık yüzleşmenin zamanı geldiğini anlarlar.

YORUM: Bu animeyi daha ilk çıktığında çizimleri ve konusu ile ilgimi çekmişti. Ve özellikle askeriye bir anime olduğundan hiç düşünmeden izlemem gerektiğini düşündüm. Ama biraz tedirgindim çünkü ne aksiyon ne de macera gibi öğelerin olmayacağını biliyordum. Acaba sevebilecek miyim? Ya da sıkılacak mıyım? Diyerek animeye başladım ve gerçekten beni tatmin edercesine kendisine bağladı diyebilirim. Kanata’nın saflığı, Kureha’nın ciddiyeti, Noel’in uykulu durumları, Rio’nun gizemliliği ve Phylicia’nın da sevimliliği gerçekten seyredilesi birer kahraman olduklarını anladım. Hele ki son bölümlerde anime son doruk noktasına ulaşınca koltuğuma oturamaz hale gelmiştim. Hatta Noel’in duygusuz ama aslında ince ve hassas tarafı olduğunu görünce… Bence izlenmeli ve anlatılarak değil de izlenerek beğenilebilecek bir anime olduğunu düşünüyorum. Tıpkı K-On animesi gibi.

http://m33w-ddl.is-fabulo.us/ adlı sitedeki linklerden direk olarak indirebilirsiniz. 🙂

Sora no Woto 7.5

NOT: İnşallah 13. Bölümü de çevirip yayınlamayı başarabileceğim. İşte o zaman gönlüm rahat olacaktır. 🙂

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s