Gunslinger Girl

Henrietta’nın ailesi öldürülüp kendisine tacavüz edilmesiyle intihar ederek yaşamına son vermek ister fakat çocukları bir şekilde makineleştirip beyinlerini yıkayarak kurataran bir şirket vardır. Aynı zamanda suikastçi olarak yetiştirilip kötü insanları öldürmek için eğitim alır. Ve Henrietta’nın eğitimcisi “yaşamak istiyor musun?” deyip “evet” cevabını alan Mr.Jose bundan sonra onu kardeşi gibi sevecek, birlikte olacaklardır.

Ayrıca Henrietta ve arkadaşları birçok mücadeleye ve acı, tatlı olaylara tanık olacaklardır. Aralarındaki dostluk ve sevgiyi tartacak birbirlerine destek ve sevgi verebileceklerdir. Özellikle eğitimcilerini canlarını feda edecek kadar da seveceklerdir.

İşte bu noktada Henrietta ve arkadaşlarının hikayeleri de başlamış olacaktır.

“FRATELLO” aynı zamanda MR.Jose (Henrietta’nın Eğitimcisi) bu kelimeyi Büyük Erkek Kardeş ile küçük kız kardeş olarak da adlandırmıştır.

HENRIETTA

İçine kapanık ve yardımsever fakat “FRATELLO” (İtalyancada erkek kardeş anlamındadır) olan eğiticisinin tartaklandığını görünce çabuk sinirlenen bir yapısı vardır. Bu yüzden Claea’ın eğiticisini öldürmeye kalkar. Aynı zamanda arkadaşlarının arasında en insancıl fakat en acımasız, en güçlü ve en tehlikelilerindendir. Buna rağmen insanları seven bir yüreği, Abisini bir ailesi gibi görerek ona derin bir saygı, güven ve sevgi hisseder. Ayrıca “Abisi”nin bir dediğini iki etmez. Gene de içine kapanık ve hassastır (özellikle Abisine karşı). Sanatsal yetenekleri de keman çalmak ve sevdiği şeyler ise yıldızları seyretmektir.

 

RICO

Saf ve olumlu düşünen bir yapısı, eğitimcisi tarafından bir makine olarak görülen, hiçbir şekilde sevilmeyen hatta (nadiren) dövülen birisidir ama buna rağmen her zaman yüzündeki tebessümü kaybolmayan bir yapısı vardır. Eğitimcisinin aslında kötü olmadığı fakat bağlanmak istemediği için uzak durduğunu düşünen Rico hiçbir şekilde eğitimcisine kin tutmaz. Ayrıca eğitimcisi; erkek gibi giydirip kendisi gibi acımasız olmasını isteyen ancak neşeli ve anlayışlı bir kişiliğe sahiptir. En önemli özelliği ise ne olursa olsun yaşadığı hayattan ve bulunduğu yerden büyük bir haz alır.

 

TRIELA

Cana yakın, güler yüzlü, isyankar aynı zamanda Abisine karşı gelmekten (ilk ve son) asla çekinmeyen cesur, korkusuz ve en güçlü olmayı dileyen fakat buna rağmen eğitimcisinden şevkat ve sevgi isteyen bir yapısı vardır. Kendisinin sevilmediğini, yetişkinlerin bencillik ettiğini düşünür ancak daha sonra “Abisi”nden ayıcık alması onu daha saygılı olmasını sağlar ama hala içindeki coşkusu süregelmektedir. Henrietta’ya yardım etmekte ve onun mutlu olması için didinirken destek vermeyi de ihmal etmez. Suikast girişimlerinde genelde birlikte çalışırlar. Henrietta ve Triela çok iyi bir ikilidirler. Birbirlerini anlayabilir, fırsat buldukça da dertleşmektedirler.

 

CLAES

Her zaman kitap okumayı ve klasik müzik dinlemeyi (özellikle Beethoven) seven, bir gün eğitimcisinin bir trafik kazası dolayısıyla hayatını kaybetmesi Claes’ın büyük bir travma geçirmesine sebep olur. Çünkü Abisini benimseyip sevmiştir (bu yüzden oda arkadaşını öldürmeye bile kalkar). Ancak kendisini toparladıktan sonra eğitimcisinin hoşlandığı bahçe işleri ve balık tutmak gibi aktiviteleri kendisine ilke edinir. Kendi kendini yetiştirmesi dolayısıyla arkadaşlarından oldukça olgun gözükür. En iyi arkadaşı ve ortağı ise Angelica’dır.

 

ANGELICA

Diğerlerinden farklı olarak aldığı ilaçların kendisine yan etki yapması hem fiziksel gücünün tükenmesi hem de hafızasının bir gelip bir gitmesini sağlamasıyla ölümle burun buruna gelir. Bu son derece Abisini üzer ve kızdırır. Angelica’dan uzak durmaya çalışsa da bir kez daha sevdiğini anlamasını sağlayan Pasta Hikayesi olur. İşte Ange ve Abisi arasındaki sevgi ve bağlılık buradan geçer.

 

ELSA

Kolay kolay konuşmayan ve arkadaşça yaklaşmayan bir yapısı vardır. Onun için sadece eğitimcisi vardır ama kendisine ilgi göstermemektedir. Buna da fazlasıyla bozulmaktadır. Henrietta ve arkadaşlarından ayrı olarak farklı bir şirketin makenik vücutlu kızıdır. Dıştan acımasız ve gaddar olması sadece eğitimcisinin ona sevgi ile yaklaşmamasından kaynaklanır. Henrietta, ona yardım etmek ister ama odasından kovar. Ve Elsa hakkında, Henrietta’nın şahit olduğu ama söyleyemediği bir sırrı vardır. Çünkü Elsa’nın artık sabrı tükenmiştir fakat neden?

 

PETRUSHKA

Kendisinden hoşlanan bir adamın sayesinde intihar girişimi işe yaramaz ve diğer cyborg kızlardan farklı olarak şirketin en büyük kişilerdendir.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s